Hakkımızda

Türkiye’de Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını (SDG)
anlatan bir zirvenin faydalı olacağı inancından yola çıkıyoruz!

“Biz dünyayı atalarımızdan miras değil çocuklarımızdan emanet aldık.”

İlk defa gerçekleşecek olan S.O.S – Sustainable Opportunities Summit (Sürdürülebilir Fırsatlar Zirvesi) ile kimsenin konuşamadığı konuları konuşmaya geliyoruz.

2015 yılında Birleşmiş Miletlerin (BM) yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak, eşitsizlik ve adaletsizlikle mücadele etmek hedefiyle 2030 yılında kadar tamamlanmasını hedeflediği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını (SDG) ele alan projemiz ile hükümet, kamu dairesi, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve bireyleri bir araya gelerek SDG’lerin aslında hayatımızın bir parçası olarak ele alınması konusundaki kararlığını bu seneki “Sürdürülebilir Nesiller” mottosu ile ortaya koymaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin SDG’ler konusundaki ilerlemesini değerlendirmek ve bu hedeflere ulaşmak için atılması gereken adımları istişare etmek için bir fırsat olacaktır.

S.O.S – Sustainable Opportunities Summit’te hükümet, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve bireyleri bir araya getirecektir.

S.O.S – Sustainable Opportunities Summit, SDG’ler konusundaki farkındalık ve bilgi düzeyini artırmaya ve bu hedeflere ulaşmak için işbirliğini teşvik etmeye yardımcı olacaktır.

S.O.S – Sustainable Opportunities Summit’in amaçları arasında
SDG’lerin ilk önce aile için bireyler tarafından benimsenmesini sağlamak.

Aileyi ve toplumu şekildendirecek olan kadınlara SDG’ler hakkında televizyon gündüz kuşaklarında detaylı bilgi aktarmak.

Halkın çevre için bilinçlendirilmesi için çalışmaların yayınlaştırmak.

Sürdürülebilir döngüsel ekonomi yani geri kazanılmış ve doğal malzemeler tercih edilerek yaşam alanlarının oluşturulmaktır.

Güçlü Birey, Güçlü Aile, Güçlü Toplum!

Yakında ilk defa gerçekleştirilecek olan S.O.S – Sustainable Opportunities Summit (Sürdürülebilir Fırsatlar Zirvesi)’in 2024 yılı içinde düzenlenecek ikinci etabının kardeş ülke Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılması planlanıyor.

Etkinliğimize Katılın

Yakında, gerçekleşecek Sürdürülebilir Fırsatlar Zirvesine sizlerde davetlisiniz.

Scroll to Top